Ne e bëjmë gjithmonë këtë gjë/ Kjo është arsyeja pse nuk duhet t’i kulloni spaghetti-t në lavaman

Spaghetti është një nga ushqimet më të njohura dhe më të lehta.

 

Megjithatë, shumë njerëz bëjnë një gabim të madh sa herë që gatuajnë spaghetti. Për çfarë bëhet fjalë? I kullojmë në lavaman duke bërë që të largohet uji që kemi zier.

 

Kuzhinierët shpjegojnë se derdhja e ujit nga tenxherja në lavaman për të kulluar ushqimin është një gabim i madh pasi spaghetti gjatë zierjes prodhon vajra që janë veçanërisht të shijshëm dhe mund të jenë shumë të dobishëm nëse duam të bëjmë një salcë shoqëruese.

 

Në fakt, ata pretendojnë se arsyeja pse salcat shpesh nuk lidhen siç duhet është se ne nuk përdorim ujin në të cilin kemi zier makaronat, por shtojmë ujë të thjeshtë nga rubineti.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...