U zhgënjye nga e dashura, djali shqiptar i jep fund jetës në Volos të Greqisë

Një ngjarje shumë e dhimbshme ka ndodhur në Greqi.

Më saktë, në qytetin Volos, aty ku ka shumë shqiptar. Një i ri shqiptar i ka dhënë fund jetës dhe arsyeja është dashuria e humbur.Mediat greke bëjnë me dije se i riu që ndërmori këtë vendim përfundimtar është Laertis S.

Ai punonte në Volos në një restorant në Nea Joni.Mësohet se i ndjeri i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë, ku është gjetur nga kalimtarët krejt rastësisht, të cilët kanë njoftuar autoritetet menjëherë.

TheNewspaper.gr shkruan se i 30-vjeçari i ka dhënë fund jetës pas një zhgënjimi në një lidhje dashurie. Një histori tipike kjo e të rinjve, të cilët zhgënjehen dhe marrin vendime të pafalshme.Familja e tij kërkon që djali të varroset në Shqipëri, ndërsa ende nuk është vendosur nëse lamtumira e fundit do të jepet në Volos apo në vendlindje.

Ngjarje të tilla le të shërbejnë si mesazhe të forta për familjet shqiptare kudo që janë. Nëse fëmija juaj, zakonisht adoleshent, po përjeton një gjë të madhe, duhet ta ndihmoni sa jeni në kohë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...