PASI E PËRJASHTUAN, REAGON XHEVDET AMULI

Ceremonia përkujtimore e dëshmorëve të rënë në 2 prill të vitit 1991 është shoqëruar me një incident.

Kryetari I Partisë Demokratike në Shkodër Xhevdet Amuli nuk ishte pjesë e ceremonisë së vendosjes së kurorave me lule njësoj si çdo vit tjetër.

I gjendur në këtë situatë, Xhevdet Amuli nuk iu bind protokollit të organizatorëve duke marrë një nga kurorat me lule dhe duke i vendosur bashkë me të tjerat.

Kryetari Amuli në mbyllje të ceremonisë përkujtimore deklaroi se është zhgënjyer nga përjashtimi i bërë ndërsa uroi që ky të jetë një lapsus nga drejtuesit e protokollit në bashkinë Shkodër.

I pyetur nëse selia e PD Shkodër ka mbyllur dyert për demokratët që cilët dolën në krah të deputetit Lulzim Basha gjatë fushatës zgjedhore, kryetari Xhevdet Amuli jep këtë përgjigje.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img