Orteku i dëborës bllokon rrugën në Theth (Video)

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq prej tre ditësh, ku erërat e forta dhe përmbytjet në pjesën qendrore të vendit kanë shkaktuar edhe një viktimë.

Situata duket e njëjtë edhe në veri, ku reshjet e dëborës kanë qenë të dendura, ndërsa raportohet se rruga Qafë Thore-Theth është e bllokuar aktualisht për shkak të rënies së një orteku.

Gazetari Simon Shkreli bën me dije për abcneës.al se orteku ka rënë mbrëmë në këtë zonë duke bllokuar përkohësisht rrugën. Mësohet se aktualisht është duke u punuar për hapjen e saj dhe mundësimin e lëvizjes së mjeteve. /abcnews.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...