Ish-ambasadori shqiptar ndërron jetë duke u falur në xhami

Një ngjarje e trishtë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Xhaminë e Tabhanes në Tetovë. Naim Abazi, ish-ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Danimarkë, ka ndërruar jetë brenda xhamisë teksa ishte duke u falur.

 

Ai lindi në Tetovë në vitin 1978 dhe mbajti postin e ambasadorit të Danimarkës nga viti 2014-2018.

 

Pikërisht kjo ngjarje shënohet një ditë para muajit të shenjtë të Ramazanit. Varrimi do të bëhet ne daten 2 prill në varrezat e qytetit, pas namazit të drekës, në orën 13:00.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...