Ish-ambasadori shqiptar ndërron jetë duke u falur në xhami

Një ngjarje e trishtë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Xhaminë e Tabhanes në Tetovë. Naim Abazi, ish-ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Danimarkë, ka ndërruar jetë brenda xhamisë teksa ishte duke u falur.

 

Ai lindi në Tetovë në vitin 1978 dhe mbajti postin e ambasadorit të Danimarkës nga viti 2014-2018.

 

Pikërisht kjo ngjarje shënohet një ditë para muajit të shenjtë të Ramazanit. Varrimi do të bëhet ne daten 2 prill në varrezat e qytetit, pas namazit të drekës, në orën 13:00.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img