Rama jep lajmin e bukur/ Rriten perseri më shumë pensionet: Ja sa lekë do marrin…

Miratohet diten e sotme rritja e pensioneve me vleren 3.3% ky eshte nje lajm i mire per pensionistet edhe pse kjo rritje nuk mjafton.

Ky lajm eshte thene diten e sote nga vete Rama ku ka thene se:”Sapo kaluam indeksimi me 3.3% i pensioneve për të gjitha kategoritë e pensioneve dhe invalidët.

Kjo ka kosto ka vlerën 3.3 miliardë lekësh në buxhet. Veç rritjes së pensioneve ne kemi menduar të japim 30 mijë lekë për 576 mijë persona për tre muaj me qëllim përballimin e krizës nga rritja e çmimeve”.

Pervec pensioneve pensionistet do te marrin dhe 30 mijë lekë të vjetra për të përballuar situatën e krizës pasi lufta rusi ukraine hapi shume probleme ne rritjen e cmimeve dhe e veshtiresoj jeten e shqiptareve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...