Ndryshim i rendesishem po vjen në Shqipëri/ Rama e thotë troç: Do ta heqim…

Priten ndryshime te medha ne vitin 2022 te qeverise Rama.

Gjatë prezantimit të projekt-buxhetit të vitit 2022 për Ministrinë e Brendshme Edi Rama ka zbuluar ndryshimet e mëdha që do të ndodhin në polici.

Reforma te reja do te vijne serisht ne te gjithe vendin.

Gjithashtu Rama ka thene se gjatë mandatit të trete do të rritet standarti në funksion të qytetarëve.

Ja se si u shpreh ai:“Prioritet tjetër është rritja e standarteve në funksion të qytetarëve. Policia do te heqe patrullat në rrugë, duke i zevendesuar me kamerat inteligjente në akset kombëtare. Makinat e inteligjencës do të ofrojnë një siguri më të madhe në rrugë”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...