Ministrja Balluku del në konferencë për shtyp: Të fiken të gjitha dritat pas orës…

Shqipëria dhe e gjithë bota në fakt po kalojnë momente të vështira, duke nisur nga shtrenjtimi i karburantit, i ushqimeve të shportës e deri te energjia.

Madje, kriza energjitike thuhet se do të jetë ndër më të fortat që ka përjetuar njerëzimit dekadat e fundit dhe shumë shtete kanë filluar të marrin masa.

Ministrja jonë e Infrastrukturës dhe Energjetikes, Belinda Balluku, ka treguar masat që do ndërmarrë qeveria për menaxhimin e krizës aktuale së energjisë.

Balluku tha se në disa akse të vendit do të ndërpritet ndriçimi.Gjithashtu, ministrja shtoi se do të kërkohet nga të gjitha bashkitë e vendit që pas orës 00:00 të ndërpresin energjinë e panevojshme.

Balluku theksoi se duhet të kursejmë energji, pasi çmimet e importit janë të larta dhe nuk duhet të futemi në situatën që të na ndërpritet shërbimi i energjisë gjatë periudhave të ndryshme të ditës.”I kemi kërkuar ARRSH për të nisur nga puna me OSHEE, për të ndërprerë ndriçimin në akset kombëtare. Nuk do të pjekim disa akse rrugore që cënojnë sigurinë, siç janë disa rrethrrotullime.

Kërkojmë mirëkuptimin tuaj”.”Një masë e marrë është kërkesa që kemi bërë për të kufizuar energjinë që shpenzohet për ndriçimin, për ato që nuk janë të nevojshme. Duke nisur nga ora 12 e natës do i kërkohet Bashkive që të ndërpresin ndriçimin, për ato që nuk janë të domosdoshme”, tha ndër të tjera minstrja Balluku.

“Pa buxhet jave dhe pa cigare”/ Kush i ka thyer rregullat kësaj radhe?! Nuk kanë fund zarfet e zinj për banorët në BBV

Duket se zarfet e zinj në shtëpinë e ‘Big Brothet VIP’ nuk kanë fund.   Një tjetër ka mbërritur ditën e sotem, teksa kësaj radhe fajtor...

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë një intervistë ekskluzive për moderatoren Ester Bylyku në emisionin 'Glamour Zone', ku ndër të tjera,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...