“Ke ikur për lesh”, Kryeministri Rama kapet me qytetarët për punën e çmimeve

Mëngjesin e kësaj të diele, Edi Rama bashkë me ministren e Financave, Delina Ibrahimaj, dolën në lagjet e Tiranës për të parë cmimet në market dhe furra buke.

Këtë gjë, Rama e ka publikuar edhë në rrjetet e tij sociale, por po t’i hedhësh një sy do shohësh që ka shumë pakënaqësi nga njerëzit.Madje, ka pasur edhe replika mes kryeministrit Rama dhe ndjekësve, që nuk bien dakord me justifikimet për rritjen e madhe të cmimeve.

Komentues: Ke ikur per l*sh Zoti Rama ne baze te rogave duhet te jen dhe cmimet Edi Rama: Ne komunizem keshtu thuhej, por ne kapitalizem cmimet i vendos tregu,nderkohe qe ne kushtet e nje situate krejt te pazakonshme kur cmimet rriten nga lufta, detyra jone eshte te frenojme abuzimet se vete rritjes se cmimeve nuk ka cfare i ben Shqiperia, kur e tere bota nuk i ben dot asgje!

Komentues: Mire beni qe dilni vet se tregoni vigjilenc, por duhen strukturat ne terren qe te duket tamam prezenca e shtetit!!

Edi Rama: Strukurat e bejne ate pune, ne s’kemi dale te zevendesojme strukturat po te sensibilizojme tregtaret dhe informojme qytetaret per situaten, per masat e per nevojen per solidaritet!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...