LAJM I MIRË/ SHKODËR, ASNJË I INFEKTUAR ME COVID 19 NË DY DITË

Nga Nereida Vitoja

Në dy ditët e fundit në qarkun Shkodër nuk është shënuar asnjë qytetarë i infektuar me Covid 19 shprehet Dhurata Hysa epidemologia në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Shkodër. Ndonëse çdo ditë janë kryer rreth 60 testime numri i personave që rezultojnë pozitiv me virusin ka qënë zero.

 

Rënia në zero e numrit të të infektuarve është një tregues se pandemisë po i vjen fundi. Megjithatë epidemiologia Hysa i bën thirrje qytetarëve të vazhdojnë të tregohen të kujdesshëm.

 

Paralelisht me testimet vazhdon puna edhe për vaksinimin e qytetarëve të qarkut Shkodër me të tre dozat e vaksinës.

 

Habit banori i BB VIP dhe bën deklaratën shokuese: “Kam ngrënë edhe m*t, isha kurioz”

Amos dhe Dea kanë gatuar sot sëbashku në kuzhinën e Big Brother Albania. Teksa gatuanin, Dea i ka bërë disa pyetje Amosit në lidhje...

Horoskopi 1 shkurt 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju në këtë fillim muaji

Dashi   Forconi veten psikologjikisht për të pohuar dëshirat tuaja. Hëna nga shenja e komunikimit të Binjakëve sot sjell komunikime të mrekullueshme që ju bëjnë vigjilentë....

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME