Konkurrenti i “Përputhen”, pronari i “çerdhes” së prostitucionit në Tiranë (foto)

Një 29-vjeçar u arrestua ditën e sotme nga policia për shkak se akuzohet për shfrytëzim prostitucioni.

 

Burime për gazetaren Xhensila Kodra të ABC, bëjnë të ditur se i arrestuari është Alban Dyrmishi, ish-konkurrent i emisionit “Përputhen”.

 

Ndaj Dyrmishit rëndojnë dy akuza , për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

 

Ai raportohet se pasi kishte marrë një ambient me qira, në rrugën “Sami Frashëri”, e kishte përshtatur si qendër masazhesh ku kishte të punësuara vajza të reja.

 

Por përveç aktivitetit të regjistruar ligjërisht, ushtronin dhe aktivitetin e kundërligjshëm të prostitucionit.

 

Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht dy punëtoret, F. D., 19 vjeçe dhe E. T., 20 vjeçe, për veprën penale “Prostitucioni”.

 

Ky qen rri përditë ulur në plazh duke pritur me sytë nga deti që kur i zoti humbi jetën mes valëve

Mund të përshkruani çfarë është dashuria?   Shumë do të përgjigjen se është një nga ndjenjat më të pastra që dy njerëz mund të kenë për...

Pjesmarrja në Kënga Magjike, flet Irma Libohova: Nuk kam hyrë për…

Irma Libohova ishte e ftuar në ‘Abc e Pasdites’ ku foli për këngën me të cilën merr pjesë në ‘Këngën Magjike’ këtë vit.   Kënga “E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME