Erëra të forta, reshje të dendura shiu dhe rënie temperaturash! Vjen paralajmërimi urgjent, ja çfarë do ndodhë në orët në vijim dhe sa do të zgjasë stuhia

Mediat greke raportojnë se moti pritet të jetë i kategorisë 1 për sa i përket Indeksit të Riskut të Episodit të Reshjeve.

 

Moti i keq ka pushtuar territorin e Greqisë. Dëbora dhe shirat e dendura kanë pushtuar veriun e Jonit, Epir, Traki, Thesali, Sporade, Jonin jugor, Sterea, Peloponez dhe ishujt e veriut të Egjeut dhe pritet të zgjasë deri ditën e nesërme.

 

 

Erëra të forta, reshje të dendura shiu dhe shtrëngata dhe rënie të temperaturës 9-10 gradë Celsius kanë pushtuar vendin. Mediat greke raportojnë se moti pritet të jetë i kategorisë 1 për sa i përket Indeksit të Riskut të Episodit të Reshjeve.

 

Sipas Buletinit të Jashtëzakonshëm të Përkeqësimit të lëshuar nga EMY edhe sot do të ketë reshje të dendura shiu dhe bubullima. Situata do të vijojë normalisht nga e mërkura e në vijim.

TE TJERA

spot_img