Vendosni një gjethe dafine në portofol, zbuloni çfarë do të ndodhë me financat tuaja

Dafina është konsideruar një bimë e shenjtë për mijëra vjet. Edhe përveç efekteve shëndetësore, ajo ka edhe përdorime të tjera. Ndoshta nuk e dini, por gjethja e dafinës konsiderohet “hajmali e fuqishme”. Kjo pasi besohet se lidhet me mirëqenien financiare dhe tërheqjen e parave.

 

– Për të pasur gjithmonë para në portofolin tuaj, duhet të vendosni një gjethe të vogël dafine në të, në një xhep të fshehtë. Kjo do të tërheqë kartëmonedha të reja.

 

– Vendosni një gjethe dafine në vendin ku mbani para. Ky ritual do të ndihmojë në përshpejtimin e rritjes së pasurisë.

 

– Nëse do të shkoni në një takim të rëndësishëm dhe veçanërisht në atë që ka të bëjë me financat tuaja, duhet të mbani në dorë (ose në rastin më të keq, në ditar) një gjethe dafine aromatik. Do t’ju japë besim dhe do t’ju sjellë lumturi.

 

– Kur Hëna është e re, shkruani një dëshirë në gjethen e dafinës dhe përpiquni të mos e dëmtoni atë me atë rast. Vendoseni këtë fletë në një vend të fshehur me para dhe kur hëna të jetë e plotë, digjeni atë. Hidhni hirin jashtë dhe prisni që ëndrrat tuaja të realizohen së shpejti.

 

– Kur të mbushet Hëna, skuqeni gjethen e dafinës në një tigan në zjarr të ulët. Për të rritur aromën këshillohet që gjethet t’i spërkatni lehtë me vaj ulliri. Kur përmbajtja e tiganit të nuhasë, fikeni sobën dhe lëreni erën të hyjë në të gjitha dhomat.

Rrezik për sigurinë kombëtare/ Protesta e 6 dhjetorit, Policia i bën të papriturën Sali Berishës

Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e Sali Berishës dhe të Partisë Demokratike për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditë kur në Shqipëri...

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është larguar nga “Portokalli” dhe rreth 5 vite më parë ai është shkëputur totalisht nga ekrani.   Por...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...