SI NË ËNDRRA, LËPUSHA E MBULUAR NGA DËBORA

Lëpusha një ndër pikat më të bukura turistike të zonës së Kelemendit. Është një fshat që është zhvilluar me hapa të shpejtë turizmi malor.

Këtë vit ndryshe nga vitet e tjera ku kjo zonë izolohej për muaj të tërë nga bllokimi i rrugës nga dëbora tashmë janë marrë masa që qarkullimi drejt fshatit të bëhet pa probleme.

Çudia është që zhbllokimi i rrugës po bëhet edhe pse akoma nuk është finalizuar tenderi në të cilin një kompani do të zgjedhet për mirëmbajtjen e këtij aksi rrugor që lidh Tamarën, Selcën, Lëpushën dhe Vermoshin.

Ju ftojmë të ndiqni një galeri me foto e video të realizuara në muajin janar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto Terenc Pepa

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...