Zbardhet shkaku i ngjarjes së rëndë në Vaun e Dejës, 50 vjeçari dhe ish-gruaja kishin konflikt për…

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë që tronditi Vaun e Dejës, ku 50 vjeçari Niko Hila v rau ish-gruan e tij Gjyle Topalli, ndërsa më pas tentoi të vr asë edhe veten.

Burime për meidat bëjnë me dije se 50 vjeçari kishte kon flikte me ish-gruan për kujdestarinë e vajzës 4 vjeçe.

Prej një viti çifti ishte ndarë dhe vikt ima jetonte me babanë e par alizuar dhe vajzën. Ngjarja ndodhi në oborrin e shtëpisë së 40 vjeçares, ndërkohë që pasi v rau ish-gruan, autori shkoi në shtëpinë e tij dhe tentoi të v ri ste veten.

Ndërhyrja e menjëhershme e ambulancës bëri që ai të shpëtojë, ndërkohë që ndodhte në spitalin e Traumës.

TE TJERA

spot_img