Rama reagon për situatën në PD: Varu teneqet!

Ndonëse në konferenca të ndryshme, në të njëjtën orë, kryedemokrati Basha e ish kryeministri Sali Berisha kanë akuzuar kreun e qeverisë Rama.

Deklaratave kryeministri i është përgjigjur përmes një postimi në tëitter, ku fton demokratët t’i bashkohen në një kushtrim për t’i dhënë më të mirën Shqipërisë.

“Lërini në fatet e parashkruara humbësin kronik të selisë blu dhe personazhin pa seli të listës së zezë, të cilët të kujtojnë të dy fjalët e Xhokerit, “Skam asgjë për të humbur. Asgjë s’më dhemb dot më. Tashmë jeta ime është thjesht një komedi”! Sa u shkon ai llafi… Varu teneqet!

Kur shoh këto dy kufoma politike që luajnë kështjellash në mes të Tiranës dhe fajësojnë njëra-tjetrën se kush është shërbëtori im, më vjen t’u lëshoj demokratëve një kushtrim të megjithëzemërt:

Ejani t’i japim ç’mundemi Shqipërisë, të bashkuar si shqiptarë, si qytetarë, si njerëz!”- shkruan Rama.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img