“Në Shqipëri do jetë më keq se lufta e 1997-ës”, parashikuesja e fatit del me paralajmërimin e frikshëm

Parashikuesja e fatit, Irini Kaakacaj ka treguar sesi pritet të jetë viti 2022 për Shqipërinë.

Dajana: Çfarë parashikon për vitin 2022 znj.Irini se jemi të gjithë shumë të frikësuar?

Znj.Irini: Unë nuk jam e frikësuar dhe do doja që as ju të mos e merrni në këtë formë. Patjetër do të them të vërtetën dhe Shqipëria është njësoj si pallatet që po ndërtohen, një mashtrim nga të tjerët që po bëhet hap pas hapi.

Në 2022 priten gjëra të vështira dhe më fal se po flas kaq hapur, por e mban mend vitin 1997? Atëherë viti që do vijë do jetë akoma më keq dhe Shqipërinë do e kaplojë varfëria dhe shumë njerëz do e vuajnë psikologjikisht dhe financiarisht këtë pjesë.

Dua t’iu them njerëzve që të mos kenë frikë dhe të jenë të fortë psikologjikisht. E gjitha kjo që po bëhet është për të zhdukur popullsinë dhe këtë nuk ka shanse t’a ndërrojë njeri.

Dajana: Mendon që pandemia do të mbarojë, pasi janë të gjithë të lodhur psikologjikisht?

Znj.Irini: Kjo është një lu ftë ku do durojmë dhe do të l uftojmë të paktën edhe për 6 muaj të tjerë, por nuk duhet të harrojmë se deri tani janë shkatërruar miliona njerëz.

Por, është e sigurt që pas 6 muajsh kjo do të mbarojë. Ne do të dalim të fituar, thjesht duhet pak durim, jo frikë sepse kjo është një lojë shejtanllëku.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...