HYRJELAJMEKRONIKËBabai dhe djali vdiqën në aksident/ Detaje të reja nëna në gjendje...

Babai dhe djali vdiqën në aksident/ Detaje të reja nëna në gjendje të rëndë, FOTO të familjes nga Lezha

Aksidenti i rëndë në Milot në Rrugën e Kombit këtë të hënë i mori jetën fëmijës 3 vjeç dhe babait të tij Shkurt Prenga, kurse nëna ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Gazeta Shqip ka siguruar foto të familjes nga Lezha, për të cilët kjo natë rezultoi tragjike.

I mituri udhëtonte me prindërit në makinën “Opel”. Fëmija gjeti vdekjen në vendin e ngjarjes, ndërsa i ati u dërgua në spitalin e Lezhës, ku dhe humbi jetën pak kohë pas ngjarjes. E vetmja e mbijetuar nga kjo familje është gruaja, e cila po lufton për jetën.

Paraprakisht dyshohet se ishte “Opeli” që u fut në parakalim të gabuar duke i shkuar përballë “Benz”-it./Gazeta Shqip

TE TJERA

spot_img