Sporti në zi/ Pësoi atak kardiak gjatë stërvitjes, ndërron jetë futbollisti i njohur 23-vjeçar

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e futbollit.

Futbollisti 23-vjeçar kroat, Marin Cacic ka ndërruar jetë pas një a taku kardiak gjatë një seance stërvitore me klubin e tij, NK Nehaj. Këtë e ka bërë të ditur vetë ekipi në llogarinë zyrtare në Facebook.

Lojtari u dërgua në një spital aty pranë teksa mjekët e futën Çaçiqin në koma. Ata u përpoqën të bënin gjithçka që ishte e mundur për të, pa bërë asnjë përparim, derisa ai humbi jetën.

Mediat flasin për një lojtar me projeksion që e kishte nisur karrierën në kategoritë e ulëta të Rijekës. Pasi kaloi një sezon në Itali me Isernia në Serinë D, ai u kthye në Kroacinë e tij të lindjes për t’iu bashkuar NK Nehaj, klubi i tij i fundit.

Horoskopi 21 Mars, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Do të shpërbleheni për vullnetin tuaj. Jini të qetë ndërsa merrni një vendim shumë emocional. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë...

Ilir Shaqiri thumbon hapur këngëtarin për hyrjen në shtëpinë e “BBVA”: Kur e di çfarë vajze ke…

Balerini dhe ish-fituesi i BBVA 1,Ilir Shaqiri ishte i ftuar tek Ermal Peçi në emisionin e tij “Më prit në fundjavë”.   Përpos planeve për të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...