Rama jep lajmin e mirë për drejtuesit e mjeteve: Eliminohen 60 mijë kontrolle fizike të automjeteve në vit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për drejtuesit e automjeteve.

Këtë vit të Kontrollit Teknik dhe ndërveprimit të sistemeve informatike, të cilat me vite ishin dhënë me një koncesion alla nongrata, thotë Rama,

Çertifikata e Kontrollit Teknik të DPSHTRR heq përfundimisht detyrimin e kontrollit fizik të automjetit kur ndërron pronësia.

MESAZHI I RAMËS

🔴 Me këtë LAJM TË MIRË e të shumëpritur për Drejtuesit e Automjeteve, puna vazhdon flet vetë ndërsa llafet e gojëve të shthurura dhe baltën e mendjeve të mbrapshta vijnë e ikin me erën😊

👉 Falë rimarrjes në administrim shtetëror këtë vit të Kontrollit Teknik dhe ndërveprimit të sistemeve informatike, të cilat me vite ishin dhënë me një koncesion alla nongrata, Çertifikata e Kontrollit Teknik të DPSHTRR heq përfundimisht detyrimin e kontrollit fizik të automjetit kur ndërron pronësia👍
Eliminohen 60 mijë kontrolle fizike të automjeteve në vit😉U kursehen qytetarëve

90,000,000 lekë dhe 30,000 orë pritje në vit😍

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img