E papritur/ Drande Xhaj tregon veprimim e Ismet Drishtit qe e la… (foto)

Postimi i marre nga profili i FB te Drande Xhaj

E ndjej detyrim moral te baj nje falnderim per kete djalin ktu, quhet Ismet Drishti qe nuk ka nevoje tju a prezatoj besoj.

Para nje muaji organizuam premieren Koncert ne Kohe Pandemie me rregji te Ismet Drishtit dhe libret te Armir Shkurtit te ftuar nga drejtoresha e teatrit Rita Gjeka.

Premiera u shfaq me shume sukses disa net me rralle ne teatrin Migjeni kjo fale punes me shume perkushtim , pasionit dhe dashnise se Ismetit per artin dhe shkodren edhe pse i larguar prej ma shume se 30 vitesh ne Tirane.

Ishte pune dy mujore e vecanta ishte se ne kte premiere u aktivizuan nje grup artistesh te riinj e si rrjelloje puna e rregjizorit ishte dyfish ma e madhe, por me nje atmosfere te shkelqyer pune qe ofroj Ismeti dhe punes se pa lodhur kta te rinj shkelqyen. 

Po qellimi i statusit nuk eshte per punen artistike, ne kte shkrim dua te vleresoj anem njerzore te Ismetit edhe pse ai e kishte kryer detyren me premieren, sot nje muaj mas shfaqjes merr nga koha e tij shume e cmuar dhe vjen ne shkoder per te takuar trupen e aktorve pikrisht sot ne nje dite te shejte,

vjen nga Tirana me gjithe grun e tij te mrekullushme e me djalin edhe pse 5 vjec na perqafonte si te ishim pjese e familjes tij, kjo sepse edhe ai me mamin dhe motrat kane ardhe gati cdo nate nga tirana per te ndjeke shfaqjen. Edhe sot per te na uruar festat, kjo ishte suprize shume e bukur e teper fisnike.

E si Shkodran nuk vjen me dur bosh por me dhurate Krishtlindjesh. Nuk dua te vleresoj sot anem artistike te Ismetit por njezoren cka per mua asht shume e randsishme. Faleminderit Ismet Drishti. Mire u takofshim ne bashkpunimin e rradhes.

/shkkoder.info/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...