SKANDALI I PAGAVE/ NGA BASHA TE BARDHI E ALEATËT E PD, JA SA PAGUHEN ZYRTARËT E OPOZITËS

Zbulohen pagat në PD, ja sa paguhej Basha si kryetar partie dhe bashkëpunëtorët e tij.

Gjatë vitit 2021, deri në momentin që ka marrë mandatin e deputetit, kreu i PD-së, Lulzim Basha është paguar nga selia blu me pagën 150 mijë lekë të reja në muaj.

Në databazën e bërë tashmë publike, janë të përfshira edhe partitë politike, të cilat kanë zyrtarët e tyre të regjistruar në regjistrin e tatim taksave.

Pas Bashës, zyrtari më i paguar është sekretari i përgjithshëm I PD-së, Gazmend Bardhi me pagën 129 mijë lekë në muaj si dhe Etion Kapedani me pagën 123 mijë lekë në muaj.

Pagat në PD

Lulzim Basha Kryetar i PD 150,000.00

Gazmend Bardhi Sekretar i Përgjithshëm 129,329.00

Etion Kapedani Drejtor Departamenti 123,468.00

Erla Mëhilli Drejtor Informacioni 106,160.00

Belind Këlliçi Drejtor Departamenti 100,020.00

Partitë e tjera

Edlir Petanaj PARTIA E GJELBËR 60,000.00 Kryetar

Shpëtim Idrizi PDIU 215,131.00 Kryetar

Mesila Doda PDIU 188,570.00 Sekretar i përgjithshëm e PDIU

” O kür..”/ Familjarët e Kiarës reagojnë pas ofendimeve për të: Na vjen keq, por për këtë duhet të…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Bledi Mane e thumbon Kiarën keq: Ajo pa Luizin do ishte jashtë, si kamariere

Ish-banorët e “Big Brother VIP” komentuan në studio zënkën e Luizit me Kiarën. Bledi u shpreh se ajo ishte një “përpjekje në ajër” e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...