“Unë të…”. Gazetarja Klodiana Lala përplaset live: Aman mbaje se më fike…

Një debat ka ndodhur live mes Çlirim Gjatës dhe gazetares Klodiana Lala.

Pasi Gjykata e Tiranës liroi sot nga qelia dy protestuesit që ishin në tubimin e thirrur nga Sali Berisha të hënën kundër presidentit Vuçiç dhe që dogjën flamurin serb, Gjata e ka konsideruar vendin politik.

Gazetarja e pyeti Gjatën se përse e cilëson arrestimin e dy protestuesve politikë kur gjykata tha se ishte i ligjshëm. Gjata ironizoi këmbënguljen duke bërë që gazetarja të hiqte mikrofonin.

Debati:

Gazetarja: Zoti Gjata pse e cilësoni arrestimin politik kur gjykata e cilësoi të ligjshëm?

Çlirim Gjata: Nuk pushon Klodi

Gazetarja: Unë të heq mikrofonin

Çlirim Gjata: Aman mbaje mikrofonin se më fike.

TE TJERA

spot_img