Festat e funfvitit/ Ministria e Shëndetësisë tregon masat që duhet të marrim për festat të sigurta

Teksa vetëm pak ditë na ndajnë nga festat e fundvitit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një udhëzim për qytetarët për festa sa më të sigurta përballët kërcënimit nga variantet e reja të Covid-19.

Në një postim në rrjetet sociale, Ministria e Shëndetësisë udhëzon qytetarët të vaksinohen, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancën, të kujdesen për higjienën dhe ambientin dhe të shmangin grumbullimet.

1.Vaksinohu,
2.Vendos maskën,
3.Ruaj distancën,
4.Kujdesu për higjienën,
5.Ajros ambientin,
6.Shmang grumbullimet.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img