Festat e funfvitit/ Ministria e Shëndetësisë tregon masat që duhet të marrim për festat të sigurta

Teksa vetëm pak ditë na ndajnë nga festat e fundvitit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një udhëzim për qytetarët për festa sa më të sigurta përballët kërcënimit nga variantet e reja të Covid-19.

Në një postim në rrjetet sociale, Ministria e Shëndetësisë udhëzon qytetarët të vaksinohen, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancën, të kujdesen për higjienën dhe ambientin dhe të shmangin grumbullimet.

1.Vaksinohu,
2.Vendos maskën,
3.Ruaj distancën,
4.Kujdesu për higjienën,
5.Ajros ambientin,
6.Shmang grumbullimet.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...