“Do të bëhet me detyrim”/ Rama bën ndryshimin: Vitin e ri do do e ketë të pamundur të…

Kryeministri Edi Rama deklaroi se mungesat e nxënësve në shkollë do t’u shkojnë prindërve në telefon.

“Për pak kohë të gjithë mungesat në shkollë prindërit do t’i marrin online brenda sekondës në telefon. Menjëherë do ta vendosim detyrim që prindrit të marrë informacion për djalin/vajzën e tyre.

Nxënësi do e ketë të pamundur që të thotë ‘shkoi mirë’ sic japin përgjigje të zakonshme”, tha Rama.

Kjo është një risi që Rama ka kërkuar të bëhet realitet brenda vitit që vjen për të rritur më shumë kujdesin ndaj fëmijëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...