“Thuaje në shqip”, gazetari ‘ngacmon’ Vuçiçin në konferencën me Ramën, si u përgjigj presidenti serb? (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në “Pallatin e Brigadave”, presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev.

Takimi u zhvillua në kuadër të “Ballkanit të Hapur”, për të nënshkruar edhe 5 marrëveshje në kuadër të kësaj nisme.

Në orën 13:00 u mbajt edhe një koferencë e gjatë për media, ku në një moment presidenti serb Aleksandër Vuçiç u zu ngushtë.

Një gazetar nga Maqedonia e Veriut e ka pyetur në anglisht atë, si të gjithën folësit e tjerë që po pyesin në anglisht, për integrimin e tre vendeve në BE.

Para se të përgjigjej, Vuçiç e pyeti gazetarin sesi donte t’i përgjigjej, në serbisht apo në anglisht. Duke qenë se nuk përmendi gjuhën maqedonëse, gazetari nuk ia përtoi presidentit serb duke kërkuar të përgjigjen e tij ta jepte në shqip. “Shqip! Pırgjigju në shqip.”

Të pranishmit nisën të qeshin, ndërsa Vuçiç mbeti një moment i hutuar. “Për fat të keq nuk e flas dot shqipen. Do më duhet ta mësoj”, tha presidenti i Serbisë. Kjo përdor për batutë dhe nga kryeministri Rama.

“Ndoshta Aleksandri do të mësojë shqip, por unë para se të mësoj serbisht dua të mësoj gjermanisht”, tha Rama, siç duket edhe në videon e siguruar nga Balkanweb.

ZYRTARE/ Zbulohet data kur do të fiken dritat në shtëpinë e Luizit

Vëllai i Madh ka futur një Zarf të Kuq brenda shtëpisë ditën e sotme.   Përmbajtja e tij është lexuar gjatë ‘Prime-t’, ku banorët janë vënë...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar në programin Artkand me Jetona Koçibellin rrëfeu më shumë për Tom Kukën, identitetin e tij...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...