Droga e merr në ”qafë”, përjashtohet nga detyra policja e parë

Sapo është bërë me dije se është shkarkuar nga detyra policja e parë në Elbasan, për shkak se rezultoi përdoruese e kokainës.

Burime për Tv Klan bëjnë me dije se strukturat përkatëse, pritet të marrin të njëjtën masë edhe për një tjetër efektiv i cili është nën hetim administrativ.

Në bazë të ligjit, pas një testi pozitiv është Drejtoria e Standardeve që nis ecurinë disiplinore deri në vërtetimin ose jo që punonjësi i policisë është përdorues droge.

Testi drogës pritet të jetë periodik dhe ai do të shtrihet nga efektivët e nivelit bazë deri tek drejtuesit e uniformave blu.

TE TJERA

spot_img