SHKODËR, NIS SHPËRNDARJA E BONUSIT PËR PENSIONISTËT

Një ditë pasi qeveria miratoi projekt vendimin për shpërblimet e të gjithë kategorive të pensionistëve në Republikën e Shqipërisë ka nisur shpërndarja e bonusit prej 500 lekëve të rinj për këtë kategori.

Rreth 49700 pensionistë në qarkun Shkodër do të përfitojnë këtë bonus shprehet drejtorja rajonale e Sigurimeve Shoqërore në Shkodër Vjoleta Staka.

Nëse pensionistët nuk e tërheqin bonusin gjatë muajit dhjetor mund t’a marrin atë në muajt në vijim shprehet drejtorja Staka.

Në të gjithë Republikën e Shqipërisë janë rreth 688 mijë pensionistë të cilët do të marrin bonusin e festave prej 500 lekëve të rinj ndërkohë që një kategori tjetër e cila ka përfituar bonusin e festave janë edhe familjet me ndihmë ekonomike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...