Legene femër, prosti*uta/ Basha bisedon me Dritën: Donin të më rrihnin!

Basha: Drita faleminderit që më mbrojte, ti je zëri i forcës në partinë tonë.

Drita: Kryetar të dua, nuk ka gjë më të bukur se kur ju shoh ju në mëngjes teksa vini me Range Rover. Ti je kryeministri jonë edhe pse ngelëm në opozitë.

Basha: Drita mos u mërzit se dhe në opozitë mirë më ka ecur, jam bërë me makinë të re.

Drita: A lum si ju. Po ajo Evi ça donte?

Basha: Duan të më marrin partinë, por unë nuk e jap. Kam filluar të fle këtu se dhe roja i partisë na “tradhtoi” iku me Berishën.

Drita: Kryetar të rri dhe unë me ju se mos vjen prapë Albana dhe Evi dhe na marrin partinë.

Basha: Ah moj shoqa Drita si u katandisëm kështu vetëm unë dhe ti kemi mbetur. Të gjithë po ikin askush nuk na afron më, skanë besim. Unë e di që do fitoj një ditë por ama kur të fitoj ti do jesh ministre e brendshme e partisë demokratike.

Drita: Shumë faleminderit do i rrah kush na ka dal kundra. Ma lër mua në dorë atë Belind Këlliçin se ai na tradhëtoi i pari.

Basha: Shoqa Drita kur të vij unë në pushtet do ta shohin këta. Rama mund ta fitoj një mandat tjetër por pas 8 vitesh është radha ime jam i sigurt.

Drita: Mos u mërzit kryetar ti akoma nuk je thinjur ke kohë, ne jemi me ty edhe pas 8 vitesh kur ti të fitosh. Po Alibeaj çfarë pati mbrëmë?

Basha: Shoqa Drita cfarë tha ai?

Drita: Që ne jemi militante dhe na përdor vetëm për fushata.

Basha: Aspak e vërtetë të përjashtohet menjëherë nga partia demokratike.

Drita: Të lumtë kryetar vetëm unë dhe ti do ta fitojmë partinë demokratike. Përpara!

Basha: Mos “Përpara” është slogani i Berishës, shoqa Drita jeni e përjashtuar,

Drita: Legen kurrë nuk do fitosh dhe ti je prost*tutë…

Basha: Përjashtaaaaaaaa

Drita: Aty të rrish vetëm

Ky është një dialog ironizues jo realist, por që tregon realitetin e politikës sonë.

/Gazeta Shqip

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME