“Ç’pate more?!”/ PIas sherri në emision, Ylli Rakipi bën “shpërthimin” e fortë kundër Mark Markut

Gazetari Ylli Rakipi ka bërë një shpërthim të pabesueshëm kundër ish-deputetit Mark Markut.

I ftuar në opinion, Marku ndërpret fjalën e Rakipit i cili reagon me këmbë dhe duar duke i thënë që ta dëgjojë mendimin e tij.

Debati:
Ylli Rakipi: Nëse një kryetar opozite i një vendi kërkon ambasadorët e rëndësishëm është gjëja më normale që ata të shkojnë sepse ata nuk janë rrugacë.

Mark Marku i ndërpret fjalën: Po t’i thërrasë Sali Berisha, a do të shkojnë?

Ylli Rakipi: A do më lesh të flas apo si e ke hallin…. (Reagon ashpër me duar), pse ndërhyn? A të thashë mos më ndërprit…

Mark Marku: Cështë ky reagim, cpate? Unë nuk të bërtita

Ylli Rakipi: Sali Berisha e ka montuar këtë njeri në krye të PD pa asnjë kriter, pa asnjë garë pa logjikë, dhe tani Basha është në hall se “babai” politik kërkon ta heqë. Pra Berisha prodhoi “monstrën” e vet dhe tani kërkon ta heqë.

TE TJERA

spot_img