Moti i keq, lëndohen gjatë punës dy elektricistë në Shkodër

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka lënë disa zona pa energji elektrike.

Gjatë punës kanë mbetur të plagosur dy elektricistë të OSSH Shkodër, teksa punonin në pika të ndryshme për riparimin e defektit, njëri në Tarabosh dhe tjetri në Balldren, ata kanë pësuar lëndime gjatë punës.

Dy elektricistët kanë marrë lëndime në këmbë dhe kokë dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Deri tani janë riparuar 80 % e avarive në linjat elektrike në vend, ndërsa rrjeti që furnizon spitalet dhe hidrovoret janë që të gjithë në gjendje pune.

TE TJERA

spot_img