Moti i keq, lëndohen gjatë punës dy elektricistë në Shkodër

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka lënë disa zona pa energji elektrike.

Gjatë punës kanë mbetur të plagosur dy elektricistë të OSSH Shkodër, teksa punonin në pika të ndryshme për riparimin e defektit, njëri në Tarabosh dhe tjetri në Balldren, ata kanë pësuar lëndime gjatë punës.

Dy elektricistët kanë marrë lëndime në këmbë dhe kokë dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Deri tani janë riparuar 80 % e avarive në linjat elektrike në vend, ndërsa rrjeti që furnizon spitalet dhe hidrovoret janë që të gjithë në gjendje pune.

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar në programin Artkand me Jetona Koçibellin rrëfeu më shumë për Tom Kukën, identitetin e tij...

” O kür..”/ Familjarët e Kiarës reagojnë pas ofendimeve për të: Na vjen keq, por për këtë duhet të…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...