‘Më kapën për flokësh e më ulën përtokë’/ E mitura tregon se si e rrahën shoqet në banjën e shkollës

Eralba Sejdini 13-vjeçe nxënëse Emin Duraku ka një histori të dhimbshme për të ndarë.

‘Ndodhi një incident me evajzat e klasës paralele të 8. Ishim në tualetin e shkollës, hodha një batutë filluan të më kërcënonin edhe unë reagova. Pastaj njëra prej tyre më kapi prej flokësh e më uli përtokë. Vajza e drejtoreshës ishte aty, por nuk shkoi t’i tregonte të ëmës që të merreshin masa.

Edhe pse ngjarja ka ndodhur të hënën e shkuar, Eralba ndihet e pasigurt në ambientet e shkollës.

Ndërkaq e ëma e Eralbës ngre shqetësimin se nuk është lajmëruar nga drejtoresha e shkollës në momentin e zënkës por takimi me prindërit e vajzave të përfshira në konflikt është zhvilluar një ditë më pas, teksa mungonte prindi i vajzës që kishte ushtruar perplasjen fizike.

Në mesazh drejtoresha Etilda Muhaj i thotë Azete Sejdinit se cdo prind mban përgjegjësi për veten dhe fëmijën e tij dhe se vajzat janë sqaruar e se asnjë fije floku nuk do ti preket askujt, citon top-channel.

Ndërsa psikologia e këtij institucioni arsimor është mjaftuar me fjalën e Eralbës që i ka thënë se ndihet mirë dhe se nuk do që kjo çështje të diskutohet në klasë, ndaj nuk ka bërë hapa të mëtejshëm.

Mamaja e Eralbës, gjykon se çështja e fëmijës së saj nuk është shqyrtuar me drejtësi ndaj në një ankesë drejtuar platformës Shqipëria që duam , kërkon shkarkimin e drejtoreshës.

Azete Sejdini: Unë jam shumë e zhgënjyer. Nuk është marr asnjë masë. Kam frikë si do shkojë situata e jam detyruar të lë punën që të shoqërojë cdo ditë vajzën!!

Prej shumë vitesh në ‘Top Channel’, largohet një nga moderatoret më të njohura të këtij TV

Ori Nebiaj ka njoftuar largimin nga “Përputhen”. Të premten ajo moderoi puntatën e fundit si moderatore e programit të dashurisë dhe në mbyllje u...

Zvicra e shqiptarëve mposhti Serbinë, Lulzim Basha reagon në Facebook

Ish-kreu i PD, Lulzim Basha, ka përgëzuar skudarën e Zvicrës ku luajnë dy yjet shqiptarë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pas fitores 3-2 ndaj...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME