HYRJELAJMEKRONIKËAvokati zbulon detaje e tmerrshme nga dëshmia e Klodian Çalamanit: Po të...

Avokati zbulon detaje e tmerrshme nga dëshmia e Klodian Çalamanit: Po të kisha benzinë, nuk kishit për ta gjetur kurrë

Avokati Ermal Ahmataj, foli në emisionin ‘Me Zemër të Hapur” për ngjarjen e rende ku humbi jeten 8-vjeçari Mateo Vasiu.

Avokati ka treguar detaje të tjera tronditëse nga dëshmia e autorit, i cili ka thënë se nuk ka pasur benzinë, pasi do ta kishte djegur, për të mos e gjetur kurrë trupin.

Ai gjithashtu u shpreh se një tjetër avokat është caktuar për 38-vjeçarin, Klodian Çalamani.

“Ka disa të dhëna që kanë dalë nga grupi i hetimit. Mësohet se ai ka thënë se nuk kisha benzinë se po të kisha benzinë ju nuk kishit për ta gjetur kurrë djalin.

Dua të them se gjykata e Fierit ka caktuar “arrest me burg”, por kjo masë sigurie ndryshe nga çdo masë tjetër u bë në mungesë të autorit.

Është caktuar një avokat tjetër për çështjen e Klodian Çalamani. Besoj se kjo ka qenë zgjedhja më e mirë nga situata e Prokurorisë dhe policisë pasi do të kishim një situatë të paimagjinueshme nëse do të paraqitej në gjykatë”, ka thënë më tej ai.

TE TJERA

spot_img