HYRJELAJMEKRONIKËShpërthim tritoli në një lokal në Shkodër

Shpërthim tritoli në një lokal në Shkodër

Në Shkodër ka ndodhur një shpërthim tritoli në buzë të rrugës që të con në Malin e Shoshit lokali eshte ne pronesi te shtetasit me inicialet Gj.G .

Ndërsa detajeve të mësuara, shpëthimi është kryer nga lëndë plasëse artizanale. Deri më tani nuk raportohet për të plagosur përveç dëmeve materiale.

Policia ka arritur në vendngjarje dhe po merret me zbërthimin e ngjarjes.

Njoftimi i Plotë:

Shkodër/ informacion paraprak

Në sallën operative të DVP Shkodër është marë njoftim se në buzë të rrugës që të çon në Malin e Shoshit, Njësia Administrative Shosh, Bashkia Shkodër, në lokalin e shtetasit Gj.G, ka ndodhur një shpërthim i vogël, dyshohet nga lëndë plasëse (artizanale)

Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë janë nisur për në vendngjarje.

TE TJERA

spot_img