HYRJELAJMEKRONIKËTufa me lekë plot nëpër tavolina, policia bastis disa biznese, arrestohen 5...

Tufa me lekë plot nëpër tavolina, policia bastis disa biznese, arrestohen 5 persona

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e pesë personave gjatë operacionit policor “Fati i lojërave”. Vihen në pranga 5 shtetas, procedohen 2 shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Njoftimi i plotë i policisë:

Sekuestrohen shuma të konsiderueshme parash 11 njësi kompjuterike, lëndë te ndaluara, 10 aparate celular dhe sende të tjera të kundraligjshme.

Në zbatim të planit të masave të hartuar nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, si dhe bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative për ushtrimin dhe organizmin e lotarive dhe basteve sportive pa leje, vënien në dispozicion të lokaleve për lojëra fati dhe fshehjen e të ardhurave, Strukturat e DVP Tiranë dhe Komisariatet në varësi kanë vijuar kontrollet e vazhdueshme në lokale dhe ambiente të ndryshme.

Si rezultat i kontrolleve të ushtruara, në vijim dhe të operacionit “Fati i lojërave”, shërbimet e Policisë kanë goditur 6 raste të tjera, në vende dhe kohë të ndryshme.

TE TJERA

spot_img