HYRJELAJMEPOLITIKËLulzim Basha: Nuk kam patur një marrëdhënie të ngushtë me Sali Berishën

Lulzim Basha: Nuk kam patur një marrëdhënie të ngushtë me Sali Berishën

Kreu aktual demokrat Lulzim Basha, gjatë një interviste televizive,

është shprehur se nuk ka pasur ndonjë marrëdhënie të ngushtë me Sali Berishën, duke mohuar kështu çdo kontribut të Berishës, në vendin ku është sot Lulzim Basha.

Ndër të tjera, Basha është shprehur se; “një demokrat i vjetër më ka thënë, që ta njohësh mirë Sali Berishën, duhet ta kesh përballë”, ka thënë Basha gjatë fjalës së tij.

Pjesë nga deklarata e Bashës:

“Unë kam patur një marrëdhënie të ngushtë me Sali Berishën dhe duhet ta them se jam stepur nga sulmet e pacipta nga spekulimet e gënjeshtrat që ka hedhur.

Por sic më ka thënë një demokrat i vjetër ‘ që ta njohësh plotësisht Sali Berishën duhet ta kesh përballë, dhe unë kam patur një fasho para syve. Sot nuk e kam më”, kështu është shprehur Lulzim Basha ne intervisten për News 24.

TE TJERA

spot_img