HYRJELAJMEKRONIKË“Ajo e kishte planifikuar, kur flisja në telefon thoshte se…”. Shoqja e...

“Ajo e kishte planifikuar, kur flisja në telefon thoshte se…”. Shoqja e Klodianës hedh dritë mbi ngjarjen e rëndë

Kanë dalë në dritë detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Greqi ku 49-vjeçarja shqiptare Klodiana Çelo, qëlloi duke plagosur ish-partnerin, që e akuzonte se i kishte rrëmbyer vajzën prej pesë vitesh.

E intervistuar nga mediat greke, shoqja e saj, Komissa hedh më shumë dritë mbi jetën e shqiptares. “Klodianën e njoh prej gati 20 vitesh.

Ajo që dija atëherë nuk ka asnjë lidhje me atë që prezantohet sot, pasi ishte një vajzë e bukur, serioze dhe e qetë. Në ato vite ishim mjaft të afërta sepse ishim në të njëjtin rreth dhe flisnim. Ajo ishte e bukur, e mbaj mend gjithmonë”.

Edhe pse prej disa vitesh të ndara, kishin ende shumë për të ndarë kur u takuan sërish.

“Ne u larguam dhe u takuam përsëri kur ajo kishte tashmë fëmijën e saj. Ishte një nënë e shkëlqyer, kujdesej për të. Më kishte treguar për problemet që kishte me mjekun okulist.

Ajo gjithmonë dukej e shqetësuar. Gjithçka ndryshoi kur humbi kujdestarinë e fëmijës atje, u çmend, fliste marrëzi. Ne po flisnim në telefon, ajo bërtiste, bërtiste, “Dua fëmijën tim”, “Më morën fëmijën”. Që atëherë, sjellja e saj ka ndryshuar”.

“Kur merr një fëmijë nga një nënë, është e sigurt që ajo nuk do të rrijë duarkryq. Sigurisht që ajo që bëri ishte krejtësisht e gabuar, por besoj se të gjitha palët duhet ta kishin trajtuar ndryshe.

Do të dridhesha edhe unë. Për momentin është keq, gjithçka është kundër. Po, ajo bëri diçka të keqe, të keqe, por nuk është e tille apo e keqe, diçka thjesht u plas brenda saj”, përfundon ajo.

TE TJERA

spot_img