HYRJELAJMEPOLITIKËBerisha: “Kam një lajm të keq për Bashën nesër do të”

Berisha: “Kam një lajm të keq për Bashën nesër do të”

4200 firma të anëtarëve demokrat, ku kërkohet ngritja e Kuvendit Kombëtar, do të dorëzohen nesër në PD, njofton ish-lideri demokrat, Sali Berisha.

Nga foltorja e radhës, që zhvilloi këtë të martë në Pogradec, Berisha tha se ky është një lajm i keq, për kryedemokratit Lulzim Basha dhe lajmi më i mirë për të gjithë demokratët.

“Për peng-kryetarin kam një lajm të hidhur, por të gëzuar për të gjithë ju. Nesër dorëzohen 4200 firma të Kuvendit Kombëtar. I them kryetarit pa parti, përkulu para firmave të anëtarëve të Partisë Demokratike, sepse 4200 kanë firmosur, por do të vijnë në atë kuvend 10 mijë të tjerë”, tha Berisha.

TE TJERA

spot_img