HYRJELAJMEPOLITIKËDemokratja “vë në siklet” Berishën: Të kam në zemër, të shoh në...

Demokratja “vë në siklet” Berishën: Të kam në zemër, të shoh në ëndrrat e mia si…

Nga takimi me demokratët në Kamzë, ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi Edi Ramën se qeverinë e mandatit të tij të tretë e ka mbushur me hajdutë profesionistë.

Një demokrate ka marrë fjalën dhe ka bërë reagimin që ka vënë në “siklet” ish-kryeministrn.

“Quhem Anila, jam me origjinë nga Shkodra. Nuk kam karton por jam e djathtë. Sali Berishën e kam në zemër, në mendje, në gjak. Kam ardhur që ditën e parë tek Roder.

Pavarësisht se fizikisht kemi qenë larg, je në ëndrrat e mia se do t’i rikthehesh Partisë Demokratike. Dua të them se ju nuk do të keni vetëm burra në përkrahje, do të kesh edhe vajza dhe gra.

Jam e gatshme doktor që të protestojmë, jo me protesta 2 orëshe kafesh duke fjetur në asfalt, as në çadër jo. Unë bëj një llogari. Më mirë flet 100 ditë në asfalt sesa shlyej borxhet e Ramës për 100 vjet”, u shpreh ajo.

TE TJERA

spot_img