Jozefina Topalli bën deklaratën e papritur, tregon kush i merr vendimet e Lulzim Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli u shpreh për emisionin ‘Quo Vadis’, se beson se Lulzim Basha është një nga njerëzit e promovuar nga George Soros. Sipas saj, ky i fundit ka një ndikim të gjerë brenda PD-së.

“Mendoj që Sorosa ka ndikuar në jetën politike shqiptare. Ai ka influencë të madhe në shumë vende, edhe në reformën në drejtësi. Edhe në PD ka influencë të madhe. Mendoj se Basha është një nga njerëzit e promovuar nga George Soros.”, u shpreh Topalli.

Ish-kryeparlamentarja sulomoi Bashën, duke thënë se ai dhe kunati i tij kanë marrë peng PD-në për interesat e tyre personale.

“Më për interesa personale se të shtosh kontot bankare të kunatit nuk ka, duke shitur çdo kauzë, çadrën, Astirin, Teatrin, Rrugën e Kombit, procesin zgjedhor, çdo gjë.”, tha Topalli.

Luizit i paska rënë lotaria, ka fituar 100 mijë euro pa mbaruar ‘Big Brother’ akoma

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Luizi habit: Kiara hajde puthemi që mos të dalësh ti dhe të kapim finalen

Luizi dhe Kiara në një moment që janë ndodhur vetëm së bashku janë shprehur sërish më njëri tjetrin për lidhjen e tyre.   Kiara e ka...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...