Arjan Çani: Shqiptarët vetëm hanë dhe dh***in, jemi më keq se Afrika

Modratori Arjan Çani, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, deklaroi se pjesa dërrmuese e popullit shqiptar, nuk kanë ndonjë interes për politikën dhe zhvillimet në vend.

Sipas tij shqiptarët vetëm dinë të hanë e të shqyejnë mish në fundjavë. Gjithashtu ai është shprehur se jemi më keq se Afrika.

“Populli është jashtë loje. Përveç shumë pak vetëve. Shqyejnë pula dhe mish, mezi presin fundjavën, Ta dish numrin e lopëve dhe viçave që shqyhen në këtë vend. Jam dëshmitar. Lëre çfarë thonë varfëri e madhe. Lajm i rremë. Këtu bëhet nami. Vend informal, bubërrojnë të gjithë, trafiku lart. E pësojnë 3-4 veta.

Ne po e veshim me tis të rëndësishëm, kjo nuk ekziston. Prandaj Basha është i qetë. Amerikanët janë ata që janë dhe ende nuk po i thonë SPAK-ut të turret diku. Kur SPAK-u të turret… Do të fshihemi pas gishtit? Ky vend është më keq se vendet e botës së tretë në Afrikë. Kjo histori mund të gjendet në një vend të mbaruar të Afrikës.

Ju bëj thirrje atyre që na shohin, të bëjnë diferencën. Ata që konsumojnë politikë, se të tjerët, vetëm hanë dhe dhj*sin… Në Maqedoni dhe Kosovë, që zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve, nuk pati incident. Edhe aty jetojnë shqiptarë”,u shpreh Çani.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME