HYRJELAJMEAKTUALITETMoti bën kthesën befasuese! Ja cfarë pritet te ndodh nesër dhe ditëve...

Moti bën kthesën befasuese! Ja cfarë pritet te ndodh nesër dhe ditëve në vazhdim!

Në Shqipëri pritet të mbajë mot kryesisht me diell. Në viset mesdhetare edhe ngrohtë, me temperatura mbi 20 gradë Celsius, ndërsa në viset kontinentale pak më ftohtë.

Mot kryesisht me diell dhe stabil pritet edhe në Maqedoninë Veriore, Luginë dhe Mal të Zi.

Edhe ditëve të ardhshme do të jemi nën ndikimin e masave ajrore kryesisht stabile anticiklonike. Temperaturat pritet të shënojnë rritje graduale./Meteoballkan

TE TJERA

spot_img