Kaq e pati edhe vera/ Bie bora e parë në tokën shqiptare, ja në cilin vend (foto)

295

Se fundmi jane shënuar rënie temepraturash jo vetëm në Shqipëri, por në të gjithë rajonin. Këto temperatura të ulëta kanë bërë që në Kosovë të bien reshjet e para të dëborës.

Konkretisht, në fshatin Bajgorë të Mitrovicës kanë filluar të zbardhen kodra e male. Bora ka filluar herët dhe si duket na pret një dimër i gjatë dhe i ftohtë përpara.

Temperaturat minimale gjatë javës do të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-27 gradë Celsius.

Lexo edhe:   Njihet për format trupore bombastike, kush është bukuroshja më e re që i bashkohet politikës?