“T’i themi Aleksandër Gjokës që ka dal nga moda?”, këngëtari i njohur shqiptar flet për sherrin me Fifin

146

Mentor Haziri është një nga këngëtarët më të mirë të muzikës ‘live’ në Shqipëri.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai u shpreh se tashmë çdo këngë që del në treg është njësoj. Sipas tij, vetëm në Shqipëri del një artist jashtë mode. Mentori mori shembullin e Aleksandër Gjokës, duke e konsideruar legjend të muzikës.

“Çdo këngë që të dëgjosh tani është e njëjtë, ka ritmin e njëjtë 4/4 dhe ka një ritëm të regatonit që e përcjell. Domethënë muzika përbrenda është pothuajse e zhdukur, është pothuajse fade out. Ajo çfarë dëgjojmë ne më shumë, qendron në mendjen tonë pothuajse një javë dhe zhduket.

Vetëm te ne një artistë del jashtë mode. Çfarë t’i themi Aleksandër Gjokës që ka dal jashtë mode? Nuk mund t’i themi dot sepse ai është legjend. Ka këngë që nuk vdesin kurrë”.

Më tej, i pyetur nga moderatori Alban Musa lidhur me sherrin e bujshëm që pati me këngëtaren Fifi, ai u shpreh se nuk donte t’i bënte reklamë dikujt tjetër të parëndësishëm.

“Është shumë i parëndësishëm dhe nuk dua t’i bëjë reklamë dikujt tjetër të parëndësishëm. Është i parëndësishëm, ndoshta nivel shumë i ulët i asaj bisede”.

Lexo edhe:   Dje iku nga Top Channel, Luana nuk i ndal kunjat ndaj Arbana Osmanit