Gjeti në rrugë portofolin plot me para, vajza shqiptare habit me çfarë bën me to…

168

Ditën e djeshme një e mitur nga Gjilani i ka surprizuar të gjithë me gjestin e saj të rrallë. Ajo ka gjetur një portofol brenda të cilit kishte një shumë të konsiderueshme parash.

Ajo ia ka dorëzuar babait të saj, shtetasit A. N., duke i kërkuar që ta dorëzonte në polici. Lajmi është bërë i ditur nga vetë uniformat blu, të cilat thanë:

“Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë, stacioni policor në Gjilan ka falënderuar vajzën e mitur dhe babain e saj për gjestin human dhe shembullor me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur”.

Lexo edhe:   Në mes tyre edhe flamuri shqiptar, nacionalistët malazezë protestë kundër serbëve (VIDEO)