Marrëvjeshje e fshehtë Rama-Basha? Jozefina Topalli bën deklaratën e fortë: Sot e lanë të dalin të dy në orën 6…

376

Jozefina Topalli ngre dyshime se kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD Lulzim Basha u shfaqën sot në parlament në orën 18:00, pasi kishin bërë marrëveshje për të “eklipsuar” Sali Berishën.

 

 

Lulzim Basha refuzoi të flasë në Kuvend për gati dy orë ditën e sotme, duke insistuar që në sallë të ishte edhe kryeministri Edi Rama.

 

Por kreu i qeverisë mbërriti në Kuvend në orën 18:00 në të njëjtën kohë kur ish-kryeministri Sali Berisha nisi takimin kundër Bashës.

 

“Fakti që askush nuk dëgjonte parlamentin sot, programin e qeveisë. Sot ne nuk kemi opozitë. Ke një që quhet opozitë por nuk është opozitë. Unë e kam thënë, ata janë bashkë. Edhe sot kur e lanë në orën 6, është e pabesueshme”, u shpreh Topalli në emisionin Opinion.

Lexo edhe:   Basha fton për darkë Berishën/ Zbulohet çfarë diskutuan, kush janë dy personat që i shoqëronin