Hoqi Berishën nga PD-ja, paralajmërohet keq Basha dhe i nxjerrin sekretin e madh: Ai ka marrë 12 milionë euro nga…

373

Ish-deputeti Arben Ristani ka hedhur ak uza të fo rta ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, pasi u shpreh se kryedemokrati ka mbledhur 12 milionë euro nga zgjedhjete fundit.

Ai tha se këto miliona euro kanë ardhur nga donatorët dhe biznesmenët, teksa shtoi se gjatë zgjedhjeve strukturave të PD-së nuk u kanë dërguar as karburant.

“Në zgjedhjet e fundit thuhet se Basha ka mbledhur 12 milionë euro, nga donatorët dhe biznesmenët. Strukturave të PD-së në këto zgjedhje nuk u kanë çuar as karburant. E kam me informacione nga brenda. Ai edhe kur humb, fiton”, tha Ristani në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Lexo edhe:   I madhi Fatos Nano mund t’i kthehet politikës? Nuk e keni idenë si duket tani ai