Mjeku bën ‘parashikimin’ e frìkshëm për rastet me Covid-19: 300-500 fëmijë do të shtrohen në spital

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2919 raste të reja me COVID-19. Numri tregon një tendencë më të përmbajtur në barrën epidemiologjike, krahasuar me javën e kaluar, teksa sot testet ishin tre herë më shumë.

 

 

31 pacientë ndërruan jetë duke e humbur luftën me sëmundjen. 369 pacientë janë të intubuar në spitalet COVID në vendin fqinj.

 

Duke folur për “SKAI”-in profesori i Pulmonologjisë, Nikos Tzanakis paralajmëroi se gradualisht të paktën 300 deri në 500 fëmijë do të duhet të shtrohen në spital pas fillimit të vitit shkollor.

 

Ai vlerësoi se të paktën 20% deri 25% e fëmijëve deri në 15 vjeç do të ekspozohen ndaj virusit. “Pjesa dërrmuese do ta kalojë virusin me pak ose aspak simptoma, ndërsa 1% deri 2% do të jenë të sëmurë rëndë” tha ai.

Çfarë ndodhi!!/ Luizi nuk duron dot më: Dua të dal nga Big Brother

Luizi duket se është lodhur nga situatat brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” dhe po mendon largimin. Në një bisedë me Kiarën, ai tha...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën e tyre në një burg të Zvicrës.   Ermali zbuloi ka përfunduar 24 orë në burg në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME