Hoxha nxjerr foton e Ramës dhe Lindita Nikollës që po qarkullon me shpejtësi: Do të shaj Luli

479

Kryetari i PD, Lulzim Basha është përplasur ashpër me kryeparlamentaren Lindita Nikolla, që në nisje të seancës.

Në nisje të seancës plenare, Basha i është kthyer ashpër Nikollës, duke i thënë se është manekinë dhe i merr urdhrat nga të tjerët.

Lidhur me këtë debat ka reaguar dhe gazetari Artan Hoxha. Ai ka publikuar një “meme” që po qarkullon në rrjet ku shfaqet kryeministri Rama me Lindita Nikollën dhe shoqëruar me shkrimin ironik ku kreu i qeverisë këshillon Nikollën duke e paralajmëruar për Lulzim Bashën.

Postimi i Artan Hoxhës

Luli, Luli, sot ne parlament,

i futi nje te kercenuar Lindites,

shau neper dhemb Taulantin,

shikoi me embelsi Ramen,

uli koken kur kaloi afer Berishes…

dhe iku ne seline e PD hga bar Kalaja