“Edhe nga radhët e PS do të shpallen ‘non grata’”, deputeti zbulon prapaskenat e përjashtimit të Berishës dhe paralajmëron …

270

Deputeti i PD, Dashnor Sula komentoi sot në rubrikën ‘Opinion’ përjashtimin e Sali Berishës nga PD.

Ai tha se vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha, për të përjashtuar ish-kryeministrin Sali Berisha nga grupi parlamentar ishte ai i duhuri, pasi në të kundërt sipas tij, PD do të vendosej në shumë vështirësi.

Sula paralajmëroi se SHBA ka një listë tjetër me emra që do të shpallen ‘non grata’ edhe nga radhët e PS, ndërsa theksoi,

se zoti Berisha për të mirën e PD duhet të heqë dorë nga aksioni i tij brenda partisë për rivendosjen e kushtetutshmërisë, pasi kjo do e dëmtonte PD.